منطقه توریستی اربکله رامسر

1397/4/9بی دلیل نیست که رامسر را عروس شهر های شمالی نامیده اند.جاذبه های طبیعی این شهر تمامی ندارد.این بار می خواهیم یکی دیگر از نقاط بکر شهر زیبای رامسر را به شما معرفی کنیم.روستایی توریستی و کوهستانی که در 6کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد.این روستا در 500 متری از سطح دریا واقع است.

 

این منطقه "اربکله" نام دارد. در قدیم آن را "ارباکله" می نامیدند. اربا همان خرمالو در گویش محلی می باشد.کله نیز به معنی بلندی یا کوه است. اما علت این نامگذاری چیست؟ در این منطقه درختان اربای جنگلی زیادی وجود داشت و به همین علت به این نام معروف شده است. اما امروزه همه این روستا را با نام اربکله می شناسند.

 

در اربکله ساخت و ساز از محبوبیت بالایی برخوردار است.برج آفرینش یکی از معروف ترین این ساخت و ساز هاست.با توجه به شرجی بودن هوا در رامسر، اربکله با فاصله کم از شهر دارای آب و هوای کوهستانی است، که این امر موجب شده است که خیلی از پایتخت نشین ها در این منطقه اقدام به ویلاسازی کنند.

 

در این منطقه با توجه به رونق گردشگری رستوران های خوبی ایجاد شده اند که با داشتن منظره ای زیبا همراه با غذاهای محلی میزبان مسافران این روستا هستند.

 

برای رسیدن به منطقه توریستی اربکله بعد از رسیدن به رامسر باید به ساداتشهر بروید.بعد از طی مسیری زیبا و پر پیچ و خم به اربکله می رسید.