تله کابین بی نظیر رامسر

1397/7/24شاید اگر در سال های نه چندان دور به رامسر سفر می کردید تنها با جاذبه های طبیعی و خدادای روبه رو بودید. اما امروزه به کمک پیشرفت صنعت و تکنولوژی و همت مردم رامسر جاذبه های توریستی دیگری نیز توسط افراد بومی و غیر بومی ایجاد شده است.

یکی از این جاذبه ها تله کابین رامسر می باشد. تله کابین رامسر در سال 1389 شروع به کار کرد.این پروژه حدودا 7 سال به طول انجامید.

از این تله کابین به عنوان یکی از زیبا ترین تله کابین های کشور و حتی خاورمیانه یاد می شود.تله کابین رامسر تنها تله کابینی در کشور است که از سواحل زیبای دریای خزر به ارتفاعات می رود.

این تله کابین از بخش ساحلی شروع به حرکت می کند و بعد از گذر از خیابان و بخش کوهپایه ای به ارتفاعات رامسر می رود.تله کابین رامسر از سه بخش تشکیل شده است.بخش ساحلی،بخش کوهپایه ای، بخش جنگلی(بام رامسر).

برای ورود به محوطه تله کابین رامسر می بایست هزینه ای برای ورودی پرداخت کنید.برای هر نفر هزار تومان یا برای هرماشین ده هزار تومان باید پرداخت شود. این تله کابین دو راه ورودی دارد.برای رسیدن به تله کابین رامسر اگر از استان گیلان وارد شوید همان ابتدای جاده تله کابین قرار دارد ولی اگر از استان مازندران وارد می شوید باید به غربی ترین نقطه رامسر،  نرسیده به پلیس راه چابکسر بروید.

 

 

بعد از ورود به محوطه تله کابین (که عموما از بخش ساحلی وارد می شوند)، در این بخش فروشگاه های لباس، بانک ها و ... قرار دارند و به ساحل نیز راه دارد که می توان از این جاذبه نیز بهره برد.

از این بخش می توانید بلیط تهیه کرده و سوار تله کابین شوید .قیمت تله کابین برای هر نفر35000 تومان می باشد.حدودا بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد که شما از بخش ساحلی به بام رامسر برسید. زیبایی این مسیر به قدری است که اصلا متوجه زمان نمی شوید!