سفر به آلپ ایران (دشت دریاسر)

1397/4/19شگفتی های طبیعت مازندران تمامی ندارد. یکی از این نقاط بکر و دیدنی در تنکابن قرار دارد.دشت دریاسر تنکابن یکی از زبیا ترین مناظر ایران در اردیبهشت را داراست. در فصل بهار این دشت میزبان گل های بابونه است که سرتاسر دشت را پر کرده اند.در کنار این گلهای زیبا چشمه های روان و رودخانه نیز وجود دارد که یک صحنه خارق العاده را رقم می زند.

 

برای رسیدن به این دشت می بایست اول به تنکابن بروید و سپس مسیر زیبای جنگل های دوهزار را طی کرده تا به عسل محله برسید بعد از آن با یک ساعت پیاده روی به دشت زیبای دریاسر میرسید. نمای زیبا و پر از گل این دشت و قله های پوشیده از برف شباهت زیادی به قله های آلپ دارد.به همین خاطر که برخی به آن "آلپ ایران" می گویند.

 

برای سفر به دشت دریاسر پیشنهاد می شود حتما یک راهنمای محلی با خود به همراه داشته باشید.اوج شلوغی این دشت هر ساله در اریبهشت و خرداد می باشد که از اقصی نقاط کشور به این مکان زیبا سفر میکنند.علت این شلوغی رویش گلها و متناسب بودن آب هوا و روی هم رفته زیبایی کم نظیر این دشت است.

 

 

 

دشت دریاسر برای دوستان علاقه مند به عکاسی نیز جالب است، به هر سمت این دشت که نگاه کنید پر از سوژه های عکاسی است که می توان آنها را شکار کرد.

بدون شک بهترین زمان برای سفر به دشت دریاسر فصل بهار می باشد ولی در فصل های تابستان و پاییز هم این منطقه زیبایی های خاص خود را دارد و البته فصل زمستان که این دشت کاملا پوشیده از برف می باشد و  دارای مناظر زمستانی منحصر به فردی است.

برای اقامت در دشت دریاسر می توان از چادر استفاده کرد که معمولا افراد علاقه مند در فصل های مناسب این کار را میکنند در غیر این صورت می توان از افراد بومی عسل محله برای اقامت خانه هایی را اجاره کرد.