سد خاکی میجران رامسر

1397/7/16سفر به رامسر همیشه زیبا و جذاب است و در تمامی فصول می توانید به رامسر سفر کنید.نکته جالب درباره این شهر این است که جاذبه های گردشگری آن محدود نیست و با یکبار سفر نمی توان از تمام جاذبه های رامسر لذت برد.

سد میجران یکی از گمنام ترین و زیباترین سد های داخل کشور می باشد.این سد برای تامین آب مورد نیاز مردم منطقه کتالم سادات شهر در سال ۸۲ احداث شده است. در ساخت این سد از سنگ و بتن استفاده شده و این سد خاکی می باشد.

 

سد میجران در بین اربکه و دالخانی قرار گرفته است. به علت وجود این سد در دامنه کوه و پوشش های گیاهی که در طرفین سد  وجود دارد، در نگاه اول شاید باور نکنید که این سد در ایران باشد!

مسیر دسترسی به سد میجران:

برای رسیدن به سد باید از مسیر جنت رودبار بروید که این مسیر در 7 کیلومتری جاده تنکابن به رامسر قرار دارد و بعد از آن به سمت نمک دره حرکت کنید. که تا روستای تاج سر این مسیر آسفالت می باشد.قبل از رسیدن به سد، زیبای های جاده شما را شگفت زده می کند زیرا این جاده در مسیر جنگلی قرار دارد. بدون شک بازدید از این سد در فصل پاییز بهتر است، چرا که در این فصل تغییر رنگ برگ درختان زیبایی مناظر و جنگل را دو چندان میکند.

 

سد میجران رامسر

 

با توجه به این منطقه سد میجران رامسر حفاظت شده می باشد شما نمی توانید وارد این محوطه شوید البته از دور نیز این سد زیبایی های خودش را دارد.

برای اقامت در اطراف سد میجران میتوانید از خانه های اجارهای موجود در روستا ها نزدیک این سد استفاده کنید. اقامت در روستای های جنگلی با آب و هوای ییلاقی بسیار لذت بخش  و بیاد ماندنی می باشد.

 

سد میجران رامسر هم از جمله مکان های گردشگری کمتر شناخته شده رامسر می باشد که اغلب مسافران این مکان دیدنی را از دست می دهند.