جنگل بکر دالخانی در رامسر

1397/4/26رامسر شهری که جاذبه های طبیعی اش تمامی ندارد! این بار می خواهیم مکانی را به شما معرفی کنیم که ملقب به دالان بهشت است. دالان بهشت رامسر همان جنگل دالخانی می باشد. این جنگل شاید از جاذبه های تراز اول رامسر نباشد اما برای دوست داران طبیعت و جنگل از اهمیت زیادی برخودار است.شاید خیلی از بومیان منطقه از این جنگل در روز طبیعت استفاده کنند ولی اغلب گردشگران در تمامی فصول سال از این جنگل بکر بهره می برند.

 

جنگل دالخانی با داشتن پوشش گیاهی خاص از شهرت خاصی برخودار می باشد.برای رسیدن به این جنگل باید به استان مازندران سفر کنید، بعد از آن به عروس شهر های شمالی بروید و بعد از رسیدن به رامسر به جاده هریس در 8 کیلومتری جاده رامسر-تنکابن بروید.

 

این جنگل مکان بسیار خوبی برای علاقه مندان به پیادروی در جنگل است اما حتما پیشنهاد می شود در این مسیر یک راهنما داشته باشید. یک راهنمای بومی می تواند از سختی مسیر و خطرات جنگل بکاهد.

در جنگل دالخانی رستوران های محلی نیز وجود دارد که می توان در صورت نیاز از آنها استفاده کرد. در این بین افراد بومی منطقه نیز محصولات روستایی خود را در کنار جاده عرضه می کنند.

 

این جنگل در هر فصل زیبایی های خاص خودش را دارد ولی در فصل های بهار و تابستان این زیبای دو چندان می شود و علت آن آب وهوای خنک آن می باشد گاهی  در این جنگل مه غلیظی شکل می گیرد که وصف نشدنی است. البته نباید از جاذبه های فصل پاییز با تغییر رنگ برگ درختان نیز گذشت. به علت پوشش گیاهی مناسب این جنگل در فصل پاییز پذیرای سیل عظیمی از عکاسان نیز می باشد.

 

 

برای اقامت در این جنگل راه های زیادی وجود دارد که ساده ترین آن چادر زدن با استفاده از راهنمایی گرفتن بومیان منطقه است ولی در این بین کلبه ها و ویلا های اقامتی در روستای نزدیک جنگل دالخانی وجود دارد که به راحتی قابل دسترسی است.

 

مسیر دسترسی به جنگل دالخانی بسیار زیباست گویی این جاده مسیری است به بهشت! در دوطرف جاده آسفالته پوشش گیاهی بی نظیری وجود دارد.یکی از این خروجی ها به جنگل دالخانی ختم می شود و ادامه مسیر نیز به ییلاق های گرسماسر و جنت رودبار می رسد.

 

نکته بسیار جالبی که در این جنگل وجود دارد این است تقریبا زباله ای دیده نمی شود و در تمامی طول مسیر نیز سطل های زباله قرار دارد.این کار باعث شده زیبای های این جنگل دو چندان شود.