رستوران خاور خانوم در چابکسر

1397/4/22بار دیگر در بخش شکم گردی وبلاگ مانیا می خواهیم معروف ترین رستوران شمال کشور را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید:

 

بدون شک در سفر به شمال ایران نمی توان از دستپخت کد بانوهای شمالی گذشت! مخصوصا اگر در استان سر سبز گیلان باشید.رستوران خاور خانوم یا خاله خاور در شهر چابکسر قرار دارد. پس از رسیدن به چابکسر باید به منطقه توریستی سرولات بروید و پس از آن با طی مسافتی حدودا 3.5 کیلومتر به روستای لیمه سرا می رسید که این رستوران در این روستا قرار دارد.

پس از رسیدن به این روستا در تمامی ایام مخصوصا آخر هفته و تعطیلات با ترافیک و شلوغی ای مواجه می شوید که اصلا نشانی از یک روستا ندارد!

 

در این روستا عموم گردشگران با مشکل جای پارک نیز مواجه هستند. بعد از پارک ماشین به سختی به رستوران ها می رسیم که در این منطقه سه رستوران از همه معروف تر هستند. خاور خانوم، دربند لطفی و خاله مرضیه. در این مقاله به معرفی رستوران خاور خانوم می پردازیم. بعد از ورود به رستوران بید برای سفارش غذا صف بایستید. این رستوران در اغلب فصول سال شلوغ می باشد.

رستوران خاور خانوم به علت داشتن منظره ای زیبا و غذا های محلی، محبوب و مشهور شده است.در این رستوران غذاهایی همچون کباب ترش، باقالاقاتق، میرزا قاسمی و... که از غذاهای محلی استان گیلان می باشد سرو می شود.

 

این رستوران با داشتن منظره ای زیبا از کوه و دریا یکی از رستوران های بکر به شمار می رود.

رستوران خاور خانوم در ابتدا یک خانه رستوران کوچک بوده که امروزه در ساختمانی جدیدتر و مدرن درست شده است. این رستوران به گفته اغلب گردشگران در ابتدا کیفیت بهتری برخودار بوده است ولی به مرور زمان این کیفیت کمتر شده است.

رستوران خاله خاور شهرت جهانی نیز دارد و خیلی از گردشگران خارجی نیز به این روستا سفر کرده و از این رستوران راضی بوده اند.

 

 

خاور خانوم برای خیلی از افراد بومی این منطقه شغل دائمی و موقت ایجاد کرده است. با آنکه باورش سخت است اما همین رستوران ها باعث رونق اقتصادی و افزایش قیمت ملک  و زمین در این منطقه نیز شده اند.

برای اقامت در این روستا می بایست از ویلاهای اجاره ای این منطقه استفاده کنید که به صورت اجاره روزانه در اختیار مسافران قرار می گیرد.

شاید پیش از این شرق گیلان و چابک برای گردشگران داخلی و خارجی چندان جذاب نبوده ولی امروزه به لطف شهرت خاور خانوم و منطقه توریستی سرولات کمتر کسی را می توان یافت که به شمال سفر کند ولی به این منطقه نرود.