ییلاق دیدنی گرسماسر رامسر

1397/4/21کمتر ییلاقی را می توان در شمال یافت که بکر و زیبا نباشد! گرسماسر نیز از این قاعده مستثنی نیست.ییلاق گرسماسر واقع در شهر زیبای رامسر ، در فاصله 60 کیلومتری از شهر قرار دارد که طی کردن این مسافت با ماشین حدودا 2 ساعت زمان می برد.

 

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و آلودگی شهرها، ییلاقات نیز پر جمعیت شده اند و ویلا سازی  در این ییلاقات نیز زیاد شده است که این امر موجب شده که برخی از این ییلاقات از حال و هوای روستایی خود خارج شوند.اما ییلاق گرسماسر رامسر هنوز حال هوای روستایی و بکر خود را حفظ کرده است.

 

نام گرسماسر از کوه "گرزمان سر"  برداشته شده است.گرسماسر دارای قله های بسیار است و به بزرگ ترین قله رامسر یعنی "سماموس" نیز راه دارد.ییلاق گرسماسر را خیلی ها ییلاق ابر ها نیز نامیده اند زیرا این ییلاق در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار دارد که این امر موجب شده اغلب منظره ای زیبا در میان ابرها تشکیل شود و به راحتی می توان آنها را مشاهده کرد.

 

مسیر دسترسی به ییلاق گرسماسر بسیار زیبا  است.برای رسیدن به این ییلاق باید کمربندی رامسر-تنکابن را به سمت تنکابن، 7 کیلومتر طی کنید تا به خروجی جاده هریس برسید بعد از آن باید 60 کیلومتر جاده ای زیبا و پر و پیج و خم را طی کنید تا به گرسماسر برسید.این جاده نیز جاذبه های خاص خودش را دارد، که شما را وادار می کند چندین بار توقف کنید و از این منظره  و طبیعت زیبا بهره ببرید.

 

 

 

آب و هوای گرسماسر نیز خشک و کوهستانی است.زمستان های سرد و پوشیده از برف وتابستان های خنک و خوش آب و هوا دارد.اغلب افراد بومی ساکن در این منطقه در فصول گرم سال بیشتر به گرسماسر سفر می کنند. این ییلاق نیز با توجه به جاذبه های گردشگری و مناظر بکری که دارد، سالانه پذیرای گردشگران زیادی می باشد.

 

گیاهان دارویی همچون گل گاو زبان، بابونه و... در گرسماسر به وفور یافت می شود و بخشی از درآمد مردم آن منطقه نیز از این راه می باشد.از دیگر مشاغل مردم این منطقه می توان به کشاورزی، دامداری و پرورش عسل نیز یاد کرد.