این رامسر اعجاب انگیز!

1397/4/15رامسر، شهری که ابتدا سخت سر نام داشت. در ایام قدیم رامسر جزء شهر تنکابن به حساب می آمد، بعد از تقسیمات شهری این شهر از تنکابن جدا شد. رامسر ملقب است به "عروس شهر های ایران". این شهر غربی ترین شهر استان مازندران می باشد. که از غرب به چابکسر و از شرق به تنکابن منتهی شود.اما اینکه چرا رامسر شهرت جهانی پیدا کرده است،  دلایل زیادی دارد که از مهمترین آنها می توان به نزدیکی کوه و دریا اشاره کرد.

 

این شهر همانطور که سیراب از جاذبه های گردشگری طبیعی است، از جاذبه های صنعتی و مدرن نیز بی نصیب نمانده است.این جاذبه های مدرن که به همت مردم منطقه و سرمایه گذاران ایجاد شده است مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. که از این جاذبه ها می توان به تله کابین رامسر و دهکده ساحلی رامسر اشاره کرد.

 

رامسر از آب وهوای خاصی نیز برخودار می باشد. در فصول بهار و تابستان عموما هوا گرم و شرجی است و در پاییز و زمستان اغلب از نعمت بارش باران بهرمند است.  به علت نزدیکی کوه به دریا در این شهر کمتر برف می بارد.

 

از سوغات این شهر نیز می توان به مرکبات، ترشی جات، برنج و... اشاره کرد. مردم رامسر به زبان گیلکی صحبت میکنند.مردمان این منطقه عموما به کشاورزی و دامداری مشغول اند.

 

بدون شک در یک مقاله نمی توان تمام جاذبه های گردشگری رامسر را معرفی نمود با مانیا همراه باشید تا بهترین جاذبه های رامسر را به شما معرفی کنیم:

 

جواهرده:

جواهرده روستایی ییلاقی است در نزدیک رامسر. این روستا در فاصله 30 کیلومتری جنوب رامسر و در ارتفاع 1800 متری قرار دارد.جواهرده در فصول گرم سال با داشتن هوای خشک و خنک میزبان بسیاری از بومیان و گردشگران می باشد.

 

تله کابین رامسر:

یکی دیگر از جاذبه های رامسر مجموعه رفاهی شهر سبز است. این مجموعه که یکی از خدماتش تله کابین می باشد، یکی از بی نظیر ترین تله کابین های کشور را داراست.این تله کابین با طول پنج کیلومتر، از مسیری زیبا از سواحل زیبای خزر به ارتفاعات گذر میکند.

 

فرودگاه رامسر:

رامسر از معدود شهر های شمالی است که فرودگاه دارد. این فرودگاه که قبل از انقلاب ساخته شده بوده، به علت راحتی دسترسی گردشگران و مسافران  به این شهر راه اندازی شده است.فرودگاه رامسر به علت داشتن باند ساحلی از زیبایی خاصی برخودار است.این فرودگاه در حال حاضر برای بین الملی شدن آماده می شود.